Szkoła Prawa Francuskiego

Studia są przeznaczone dla studentów, którzy ukończyli co najmniej III rok studiów lub absolwentów wszystkich kierunków, w szczególności studiów filologicznych.

Wymagana jest pisemna i ustna znajomość języka francuskiego. Praktyczna znajomość języka może być potwierdzona dyplomem lub zaświadczeniem, ewentualnie w toku rozmowy kwalifikacyjnej z członkiem komisji zajmującej się selekcją kandydatów.

Procedura przyjmowania kandydatów

Formularze zgłoszeniowe dla kandydatów można otrzymać pod adresem: www.univ-tours.fr oraz na Wydziale Prawa i Administracji UŁ w Sekretariacie Szkoły Prawa Francuskiego ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 662-194-551).

Kandydat musi złożyć następujące dokumenty:

1.    dossier d’inscription
2.    podanie do SPF
3.    kwestionariusz osobowy

4.    zaświadczenie potwierdzające status studenta

5.    list motywacyjny po francusku
6.    kserokopię matury
7.    3 zdjęcia

Kandydatury są poddawane weryfikacji przez komisję mieszaną, w skład której wchodzą przedstawiciel Wydziału Prawa w Tours oraz przedstawiciel Wydziału Prawa i Administracji UŁ. W razie potrzeby komisja przeprowadza rozmowy z kandydatami. Każdy kandydat jest informowany o decyzji komisji.

Zapis na studia jest ostateczny po wniesieniu opłaty.

Za rok akademicki 2016/2017 opłata wynosiła:
D.U. w 1 rok - 2500 zł + 370 euro
D.U. w 2 lata - 1500 zł + 370 euro (za 1 rok)

Zmieniony: Środa, 07 Czerwiec 2017 17:21